درباره شزان


شزان محلی برای تحقق رویاهای آینده کارآفرینان در مسیر ارزش آفرینی است.

شزان یک شتابدهنده ترکیبی - تخصصی ایرانی در حوزه فناوری‌های همگرا (شناختی، زیستی، اطلاعات و نانو) است که کارآفرینان را برای رسیدن به آرزوهایشان توانمند می‌کند.

شزان در یک نگاه

چشم‌انداز و اهداف شزان

مهم‌ترین اهداف شزان که حمایت در خصوص توسعه کسب‌وکارهای نوپاست را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد

  • برندینگ و هویت‌سازی کشور در حوزه فناوری‌های همگرا در منطقه و دنیا؛
  • توسعه زیست‌بوم کارآفرینی فناوری‌های همگرا در قالب فرایندهای شتاب‌دهی.
  • حمایت و جذب افراد یا تیم‌های خلاق و نوآور در خصوص تجاری‌سازی فناوری نوآورانه آنها؛
  • ایجاد اثرات اجتماعی برای جامعه در حوزه فناوری‌های همگرا؛
  • ایجاد جریان‌های درآمدی و خلق ارزش برای جامعه؛

رویکردهای شزان

توسعه فناوری

پژوهشگران می توانند با دریافت پژوهانه مورد نیاز فناوری های نوآورانه  ای را به اثبات برسانند که پتانسیل  بکارگیری  در محصول و فروش در بازار را داشته باشند.

توسعه محصول

کارآفرینان می توانند با جذب سرمایه مورد نیاز به محصول با کارکرد کامل و عملکرد قابل قبول (MVP) و همچنین شناخت  بازار هدف اولیه دسترسی پیدا کنند.

توسعه بازار

کارآفرینان می توانند با جذب سرمایه و انجام فعالیت های مربوط به بازاریابی، محصول نهایی خود را به صورت دسته ای در بازار به فروش برسانند و خود را برای راه اندازی خط تولید و  نفوذ هرچه بیشتر در بازار آماده کنند.

زمینه‌های کسب و کار

سلامت

انرژی

امنیت شخصی

آب و محیط زیست

مدل کاری شزان

شرکت شزان برای دستیابی به اهداف خود، مدل کسب‌وکاری طراحی کرده است که شامل واحد تحقیق و توسعه (پژوهشکده) و واحد نوآوری و شتاب‌دهی(آفرینشگاه) است.


پژوهشکده شزان شرایط و امکانات تحقیقاتی و آزمایشگاهی لازم را در خصوص اثبات و نمایش فناوری و همچنین ثبت اختراع برای محققان و پژوهشگران فراهم می‌کند. آفرینشگاه  شزان شامل بخش‌های پیش‌شتاب‌دهی (رویداد نوآوردگاه و فضای کاری اشتراکی)، شتاب‌دهی محصول و شتاب‌دهی بازار است که علاوه بر خدمات و امکانات آزمایشگاهی بیان‌شده، خدمات دیگری مانند شبکه مربی‌گری چندوجهی؛ تامین سرمایه حمایتی و هوشمند؛ پشتیبانی و رفاهی؛ شبکه‌سازی و بازاریابی را برای توسعه محصول و بازار در اختیار کارآفرینانی قرار می‌دهد که قصد تحقق رویاهای کسب‌وکار خود را دارند

 

آشنایی با تیم شزان

تیمی از کارآفرینان متخصص آماده‌اند تا کسب‌وکارهای نوپای ایرانی را در زمینه‌های مختلف همراهی و کمک کنند. همکاران و تیم عملیاتی ما همیشه در دسترس هستند تا شما را در سفری به ورای مرز خیال همراهی کنند

تیم ما